Napady lękowe przy SM

Witam, mam 25 lat, 4 lata choruje na SM. Rok temu wyjechalam do Niemiec zeby tutaj uzyskac lepsza opieke. Podczas rocznago pobytu, mimo lekow moj stan gwaltownie sie pogarsza do tego doszly napady lekowe. Rodzice byli przeciwni mojemu wyjazdowi i mieli racje, w Pl zostawilam wszystko, rodzine, znajomych, studia. Tu jestem calkiem sama, w pracy co dwatygodnie mam nocne zmiany czy to moze powodowac pogorszenie? Czy jesli podjelam leczenie za granica, w Polsce nie mam mozliwosci leczenia?

Lek. Tomasz Budlewski

Są prowadzone terapię. Proponuje przyjechać i wykonać konsultacje neurologiczną. Bez dokumentacji i bezpośredniego badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Sądzę że warto także udać się do lekarza psychiatry.

W Pl leczenie prowadzone jest w ramach programu lekowego.
Podjęcie leczenia wymaga przeprowadzenia kwalifikacji i uzyskania odpowiedniej liczby punktów. Pod uwagę bierze się miedzy innymi stan neurologiczny.
Inną sprawą jest dostępność leczenia w ramach programu. Ilość miejsc limituje NFZ i w wielu ośrodkach pacjent jest wpisywany w kolejkę oczekujących na leczenie. Nie wszystkie ośrodki prowadzą też leczenie SM.