Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak interpretować wynik RM mózgu i czy świadczy to o SM?

Dziś mialem rezonans magnetyczny i wykazało ze mam bardzo dużo bialych plamek na mózgu,czyli SM stwardnienie rozsiane!Jak teraz będzie wyglądało moje zycie,bede sie leczył i chciał bym pracować,na co nalezy uważać?
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

SM rozpoznaje sie na podstawie objawów i badania neurologicznego a nie tylko na podstawie badania MR. Często konieczne jest również badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Pana pytania powinny być zadane lekarzowi, który zlecił badanie MR i zna Pana historię. Pozdrawiam.

0

Witam!
Drobne przejaśnienia w istocie białej mózgu nie muszą świadczyć o demielinizacji typu SM. Mogą być pochodzenia naczyniowego. SM jest zbyt poważną chorobą, aby rozpoznanie opierać tylko na jednym wyniku. W dobrym Oddziale Neurologicznym niech dokończą diagnostykę: potencjały wywołane, EEG, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. A jeżeli nawet rozpoznają SM to i tak w dzisiejszych czasach nie jest to jakaś klęska: są leki refundowane, są programy lecznicze w ramach, których leki są darmowe. Przebieg choroby można zwolnić, a nawet zatrzymać, ale wymaga to wielu wyrzeczeń i samozaparcia. Ludzie z SM muszą żyć normalnie.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy