Prawidłowy wynik EEG a stwardnienie rozsiane

Witam. Czy jeśli mam dobry wynik EEG głowy oraz rezonansu magnetycznego głowy (ale bez kontrastu) to mam pewność że nie jestem chora na SM?

Stwardnienie rozsiane rozpoznaje się na podstawie objawów klinicznych, badania neurologicznego oraz badania MRI. W niektórych przypadkach wykonuje się inne badania jak np badanie płynu mózgowo rdzeniowego.
Badanie MRI jest badaniem dodatkowym, nawet gdyby w MRI występowały zmiany typowe dla SM, ale wynik badania neurologicznego był prawidłowy przy braku objawów klinicznych nie wolno rozpoznac SM.
EEG nie jest badaniem użytecznym w diagnostyce SM.
Proponuję udac się na konsultację neurologiczną zamiast wpędzac się w chorobę.