Napady lęku i problemy z przyspieszonym pulsem

Witam.Mam problem od prawie 5 miesięcy odczuwam napady leku ,niepokoj w nocy wybudzanie się z lekiem i przyspieszonym pulsem gdy przyśni mi się coś złego ,czuje się bez energii ,zmeczenie brak chęci do dzialania do wszystkiego musze się zmuszać ,są takie dni co czuje się lepiej ale to żadko, bardzo często towarzyszy mi jakby zawroty w glowie w oczach jakby ,jestem zmeczona senna nie chce mi się wykonywać codziennych prac.Często mam uczucie slabniecia ,wtedy jeszcze bardziej się denerwuje.

Witam.Warto skonsultować się z psychoterapeutą.Uważam że terapia będzie najlepszym rozwiązaniem.Pozdrawiam

Witam,
w pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza rodzinnego, który zleci podstawowe badania i ewentualne dalsze konsultacje. Pozwoli to znaleźć lub wykluczyć fizyczne przyczyny pani dolegliwości (np. tarczyca). Jeśli to nie pomoże warto wtedy udać się do psychoterapeuty ewentualnie psychiatry.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, zachęcam do wizyty w pierwszej kolejności u lekarza rodzinnego w celu skierowania na podstawowe badania. Jeżeli badania nie wykażą żadnych zmian (np. hormonalnych) zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam. Otrzymała Pani już wskazówki, że warto sprawdzić czy za objawy, które Pani dokuczają nie odpowiadają przyczyny fizjologiczne. Proszę sięgnąć pamięcią do przeszłości. Być może wydarzyło się coś w Pani życiu co było nagłe, niespodziewane, wywołało lęk. W takich sytuacjach, które noszą nazwę traumatycznych mamy do dyspozycji trzy reakcje (walka, ucieczka, zamarcie). Jednak jeśli po takim wydarzeniu pojawiają się dokuczliwe objawy a osoba nie może wrócić do wcześniejszego funkcjonowania oznacza to, że pewne reakcje nie zostały dopełnione. Dużo o tym piszę bo opisane przez Panią objawy występują w takich sytuacjach. Oczywiście to są moje wyłącznie hipotezy. Jeśli po sięgnięciu pamięcią wstecz niczego takiego Pani nie znajdzie warto zwrócić się do psychologa, psychoterapeuty by mógł Pani zadać niezbędne pytania i odkryć przyczynę Pani objawów i zastosować odpowiednią terapię. Pozdrawiam Panią.

Witam serdecznie, takie objawy mogą odebrać wszelką radość w życiu. Pora zacząć się leczyć. Nerwice bardzo skutecznie leczy się poprzez psychoterapię. Dobrze w pierwszej fazie leczenie zastosować leki przeciwdepresyjne w zwiększonej dawce - zadziałają wyciszająco na objawy. Istnieją leki które doraźnie przynoszą uspokojenie natychmiast - proszę udać się na kosultację do psychiatry.
Powodzenia!