Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Napięcie i czerwona skóra po stosowaniu maści Differin

Witam, mam pytanie dot. maści differin. Mianowicie przepisał mi ja dermatolog by wygładzić cerę. Stosowałam maść 3 dni i reagowałam na nią dość dobrze (leciutki wysuszenie tylko), czwartego dnia zrobiłam przerwę i gdy obudziłam się rano cała moja twarz była napięta, pojawiły się duże czerwone plamy. Czy differin mógł to wywołać, czy przyczyna jest raczej gdzie indziej? Dodam, że kilka dni przed differinem zrobiłam zabieg mikrodermabrazji, ale skóra nie cierpiała wg mnie po niej mocno..
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Dzień dobry, maść differin ma złuszczać skórę. Każdy pacjent ma trochę inna skórę przez co i reakcja na krem będzie różna i mogą występować zaczerwienienia, podrażnienia i płatkowate złuszczenie skóry. W przypadku zasilnego podrażnienia najlepiej udać się do lekarza aby dobrał częstość stosowania kremu do Pani skóry. Podczas stosowania kremu differin można wykonywać bardzo delikatne zabiegi złuszczające jednak najlepiej aby lekarz dermatolog o tym wiedział a także osoba wykonująca te zabiegi aby znała się na przeprowadzaniu takich zabiegów u osób używających w danym czasie preparaty dermatologiczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy