Naprężenie ciała a wynik EEG

Witam Moja mama trafiła na oddział neurologiczny. Nad ranem ze snu wyrwał ją krzyk, później nastąpiło naprężenie ciała, buzia szeroko otwarta, język sztywny, ślinotok, brak świadomości. Po 40 minutach mama doszła do siebie. Na oddziale zrobili TK i EEG- w którym wyszły mikrouszkodzenia. Dzisiaj podczas rozmowy ze mną, mama stwierdziła, że czuję, że coś się jej zaraz stanie i w kilka sekund po tym- wykrzywiło jej usta tak jakby chciała coś powiedzieć. Czy to mogą być objawy padaczki?

Padaczka jest chorobą, którą rozpoznaje się na podstawie objawów klinicznych tj dokładnego przebiegu zdarzenia. Badaniem pomocnym, ale nie rozstrzygającym jest EEG.
Przedstawiony opis może być napadem padaczkowym.