Narażenie dziecka na wadę słuchu po stosowaniu gentamycyny

Pytanie kieruję w imieniu mojej znajomej. W wieku 10mc uszkodzony miała słuch przez gentamecyne, urodziła sie z dobrym słuchem. Pytanie, czy teraz jak jest w ciązy dziecko narażone jest na wade słuchu, pierwsze dziecko urodziło się zdrowe. rodzina nie obciążona wadą słuchu.dziękuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dziecko nie ma zwiększonego ryzyka wystąpienia wady słuchu.