Wrodzona wada serca u dziecka

Witam Mam następujące pytanie: mimo że ja i mąż jesteśmy zdrowi niewadwno Urodziłam synka z wrodzona wada serca, syn jest po operacji czuje się dobrze.a my chcemy aby miał rodzeństwo czy kolejne dziecko miałoby te sama wadę czy uridzilo by się zdrowe,jakie badania trzeba wykonać przed ciąża by dowiedzieć się czy dziecko urodzi się zdrowe? Odp proszę na maila agnieszka2014@Onet.eu

Aleksander Ropielewski

W tym celu najlepiej zgłosic się do genetyka klinicznego, który po szczegółowym zebraniu wywiadu i rozpisaniu rodowodu oraz ew. badaniach genetycznych będzie mógł wykluczyć podłoże genetyczne wady serca u państwa dziecka. W takiej sytuacji kolejne ciąże nie byłyby obciążone.