Narośl na napletku - co to jest?

Witam, mam 20 lat. Dziś wieczorem przy oddawaniu moczu zauważyłem, że na napletku zrobiła się narośl jakby zebrała się tam woda. Czy to jest stulejka, czy jakieś inne schorzenie? Pozdrawiam

20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Stulejka to schorzenie polegające na zwężeniu ujścia napletka, tak że niemożliwe jest jego zsunięcie z żołądzia - jest to stulejka całkowita. Ze stulejką częściową mamy do czynienia wówczas gdy zsunięcie napletka jest utrudnione. Prawidłowo napletek powinien się zsuwać zarówno w czasie spoczynku jak i we wzwodzie. Stulejka może mieć charakter wrodzony - gdy jest obecna od urodzenia, lub nabyty- gdy powstaje w późniejszym czasie - na przykład w wyniku infekcji, urazów, czy niektórych chorób. W przypadku występowania stulejki konieczna jest wizyta u urologa.

Pana opis nie wskazuje więc na stulejkę, a na powstanie innej zmiany w obrębie napletka. Pęcherzyki wypełnione płynem mogą pojawić się między innymi podczas infekcji wirusem opryszczki.
Aby postawić rozpoznanie i odpowiedzieć na Pana pytanie niestety konieczne jest badanie lekarskie, obejrzenie zmian i dokładne zebranie wywiadu. Wskazana jest wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam