Spuchnięty napletek - co z tym zrobić?

Witam, mam 12 lat i mam stulejkę. Wczoraj naciągałem sobie trochę tę stulejkę, a dzisiaj jak się obudziłek zobaczyłem pod penisem małą, jednocentymetrową czerwoną kreskę (wyglądało to na lekkie przetarcie) i końcówka napletka była trochę spuchnięta i tak trochę śmierdział penis... Czy to grzybica? Jak tak, to jakie maści albo co? Proszę o szybką odpowiedź, bo boję się, że mi bardziej spuchnie i nie będę miał jak oddawać moczu!

Witam serdecznie.

Prawidłowo napletek powinien swobodnie zsuwać się z żołędzia zarówno w spoczynku, jak i we wzwodzie, jeżeli tak się nie dzieje, mówimy o stulejce. Może ona być całkowita - gdy w ogóle nie można zsunąć napletka, lub częściowa - gdy jego zsunięcie jest utrudnione.
Zmiana i obrzęk prawdopodobnie pojawiły się w wyniku mechanicznego urazu. Natomiast stulejka ustrudnia utrzymanie prawidłowej higieny miejsc intymnych, co przyczynia się do powstawania infekcji i stanów zapalnych, z tego prawdopodobnie wynika nieprzyjemny zapach.
Stuleka wymaga leczenia, kieruje nim lekarz urolog.
Proszę porozmawiać na ten temat z rodzicami, na przykład z tatą.
Natomiast jeżeli obrzęk będzie narastał, wizyta u lekarza musi być wykonana w trybie pilnym.

Pozdrawiam.