Narośl na ubytku zęba

Witam, mam 20 lat. Kilka miesięcy temu zauważyłem w dziurze od zęba dziwną narośl byłem u dentysty i twierdził że weszło dziąsło. Szczerze mówiąc zbagatelizowałem kilka dni temu naroś jak by urosła jadłem orzechy i z tej narośli wypłynęła ropa i momentalnie narośl się zmiejszyła. Proszę mi powiedzieć co to jest gdzie sie udać co robić. Boje sie bo na internecie pisze ze to rakotwórcze

Witam serdecznie,
Jest to najprawdopodobniej dziąsło wrośnięte na zęba, które w wyniku ciągłych podrażnień oraz bakterii ze zniszczonego zęba dostało stanu zapalnego i zaropiało.
Należy jak najszybciej udać się do stomatologa, zdiagnozować konkretnie źródło tego stanu zapalnego i wyleczyć zęba. W innym wypadku grożą przewlekłe bóle i dalsze rozszerzanie się stanu ropnego. Może to być wtedy niebezpieczne dla zdrowia.

Należy w miarę możliwości szybko udać się do gabinetu stomatologicznego - wskazane jest rtg. Lekarz oceni i podejmie właściwą decyzję co z tym zębem można jeszcze zrobić.