Nasilenie stresu i bóle brzucha

Od kilku miesięcy przez różne sytuacje życiowe bardzo wzrósł poziom stresu, starałam sie wtedy nie zwracać na to uwagi. Teraz po kilku miesiącach te objawy się bardzo nasiliły i przy najmniejszym stresie, a nawet i często na co dzień, powoduje ból brzucha, mdłości, jest mi słabo, duszno, czuje kłucie i nacisk w klatce piersiowej. Nie mam motywacji do życia, jest mi ciągle smutno i chce mi się płakać, czuje się beznadziejna, niepotrzebna. To depresja? Nerwica? Gdzie szukać pomocy?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrywanie genitaliów

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć genitalia za pomocy trójkątnej chusty.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

proszę zacząć od wizyty u psychologa, psychiatry - bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Psychiatra Panią zdiagnozuję i przepisze leki.

Pozdrawiam

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0

Objawy wyglądają na nerwicowe, a tu podstawową i najskuteczniejszą formą leczenia jest psychoterapia. W początkowej fazie leczenia można się wspomóc lekami psychiatrycznymi. Życzę powodzenia!

0

Witam
Długotrwały stres może prowadzić bezsenności, pogorszenia pamięci,
chorób serca i układu krążenia, nerwicy, depresji i wielu innych zaburzeń.
Proszę nie czekać, aż stres wyniszczy Pani organizm.
Wskazane jest podjęcie psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Witam Panią. Opisane przez Panią objawy mogą być związane z przeżyciem sytuacji o charakterze traumatycznym. To takie sytuacje, w których w organizmie ludzkim pojawia się bardzo dużo energii. Jest ona potrzebna by stawić czoła takiej sytuacji. Często jednak takie sytuacje są zbyt nagłe, szybkie i przytłaczające. Wówczas ta ogromna energia pozostaje w organizmie i nie może się rozładować. W tym miejscu wracamy do Pani objawów, które mogą świadczyć o tej zablokowanej energii. Oczywiście to co napisałem to hipoteza. Potrzebuje Pani sprawdzić ją w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy