Nasilenie stresu i bóle brzucha

Od kilku miesięcy przez różne sytuacje życiowe bardzo wzrósł poziom stresu, starałam sie wtedy nie zwracać na to uwagi. Teraz po kilku miesiącach te objawy się bardzo nasiliły i przy najmniejszym stresie, a nawet i często na co dzień, powoduje ból brzucha, mdłości, jest mi słabo, duszno, czuje kłucie i nacisk w klatce piersiowej. Nie mam motywacji do życia, jest mi ciągle smutno i chce mi się płakać, czuje się beznadziejna, niepotrzebna. To depresja? Nerwica? Gdzie szukać pomocy?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Objawy wyglądają na nerwicowe, a tu podstawową i najskuteczniejszą formą leczenia jest psychoterapia. W początkowej fazie leczenia można się wspomóc lekami psychiatrycznymi. Życzę powodzenia!

Witam Panią. Opisane przez Panią objawy mogą być związane z przeżyciem sytuacji o charakterze traumatycznym. To takie sytuacje, w których w organizmie ludzkim pojawia się bardzo dużo energii. Jest ona potrzebna by stawić czoła takiej sytuacji. Często jednak takie sytuacje są zbyt nagłe, szybkie i przytłaczające. Wówczas ta ogromna energia pozostaje w organizmie i nie może się rozładować. W tym miejscu wracamy do Pani objawów, które mogą świadczyć o tej zablokowanej energii. Oczywiście to co napisałem to hipoteza. Potrzebuje Pani sprawdzić ją w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/