Nastawienie kolana i założenie gipsu po treningu piłki nożnej dla 16-latka

Witam. Syn ma 16 lat. Wczoraj wieczorem został przewieziony karetka z treningu piłki nożnej do szpitala. Nastawiono mu kolano i założono gips na 2 tygodnie i zalecono trzymać nogę trochew gorze na poduszkach. Martwię sie, bo poza tym nie zrobiono żadnych badań, zastrzyku zakrzepowego ani RTG, USG czy rezonansu. Czy taka procedura jest prawidłowa? Syn mówi, ze go boli i jakby kolano pulsowalo. Nigdy wcześniej nie miał takiej kontuzji. Pozdrawiam, Agnieszka

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna zostać wykonana kontrola radiologiczna powstałego urazu. Dyskomfort, ból i inne dolegliwości w miejscu kontuzji syn może odczuwać jeszcze przez kilka dni/tygodni (w zależności od urazu). W związku z powyższym sugeruję konsultację ortopedyczną w rejonie w możliwie najbliższym terminie.