Nastawienie kolana i założenie gipsu po treningu piłki nożnej dla 16-latka
Witam. Syn ma 16 lat. Wczoraj wieczorem został przewieziony karetka z treningu piłki nożnej do szpitala. Nastawiono mu kolano i założono gips na 2 tygodnie i zalecono trzymać nogę trochew gorze na poduszkach. Martwię sie, bo poza tym nie zrobiono żadnych badań, zastrzyku zakrzepowego ani RTG, USG czy rezonansu. Czy taka procedura jest prawidłowa? Syn mówi, ze go boli i jakby kolano pulsowalo. Nigdy wcześniej nie miał takiej kontuzji. Pozdrawiam, Agnieszka

MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Powinna zostać wykonana kontrola radiologiczna powstałego urazu. Dyskomfort, ból i inne dolegliwości w miejscu kontuzji syn może odczuwać jeszcze przez kilka dni/tygodni (w zależności od urazu). W związku z powyższym sugeruję konsultację ortopedyczną w rejonie w możliwie najbliższym terminie.