Niestabilne kolano podczas treningu piłki nożnej

witam, dzisiaj na treningu piłki nożnej coś mi się stało w kolano, mianowicie uciekło mi na zewnątrz w czasie podawania piłki w pełnym biegu, upadłem na ziemie i po chwili kolano się ustabilizowało i wszystko wróciło na swoje miejsce, początkowo czułem ból lecz po chwili przeszedł, zacząłem czuć dyskomfort i delikatne uciekanie kolana do wewnątrz. dodam ze przy upadku czułem charakterystyczne chrupnięcie. Nie czuję dużego bólu, lecz martwi mnie ta sytuacja, to coś poważnego? proszę o pomoc pozdr

Witam,
Odczucie niestabilności stawu kolanowego połączone z faktyczną niestabilnością pojawiająca sie podczas sportu moze świadczyć o uszkodzeniu więzadeł, najcześciej więzadła krzyżowego przedniego. Prosze odpowiedzieć sobie na pytanie czy kiedyś w przeszłości nie miał Pan urazu tego kolana.
Zdecydowanie powinien Pan udać sie do ortopedy celem diagnostyki poniewaz niestabilny staw ulega znacznie szybszej degeneracji.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu