Nawracające anginy z gorączką

Mąż 25 lat leżał w szpitalu z powodu nawracajacych angin z gorączką. Pierwsza angina pojawila sie w lutym po usunięciu ósemki a na dziasle pojawila sie przetoka.W szpitalu mial robione rtg pluc, tomograf glowy i zatok, usg serca i brzucha (powiekszona watroba i sledziona ale próby watrobowe i nerek ok) punkcje kręgosłupa, wyniki krwi, ldh, fosfataza, posiewy krwi ok. Zdjecie zebow wykazalo nie wypełnione kanaly w szostce czy to moglo byc przyczyna infekcji? Maz sie bardzo poci. Boje sie ziarnicy.

Wygląda na to, ze główną przyczyna dolegliwości są przyczyny stomatologiczne. Źle wypełnione kanały zębów mogą być oczywiście przyczyną infekcji. Powinno się takie zęby "doleczyć", a w pewnych przypadkach usunąć. Pomysł ziarnicy, przynajmniej, z tego co pani pisze, jest chybiony.