Czy w trakcie anginy można przeprowadzić planowane leczenie kanałowe pod mikroskopem ?

Czy w trakcie anginy można przeprowadzić planowane leczenie kanałowe pod mikroskopem ? Czy lekarz który nie dysponuje mikroskopem ma szansę poradzić sobie z jednym niedroznym ( zwapnienie) kanałem ( dwa kanały drożne-górną szostka) ? Czy można zostawić ząb jeśli nie uda się udróżnić kanału jednego , czy taki ząb już nie rokuje dobrze? Mam zmiany nad korzeniami jednocześnie górnej 6 i 7( obok siebie) . 6 zmiana większą 7 mniejsza. 7 była już dwa razy leczona kanałowo. Tomografia pokazuje że kanały są prawidłowo wypełnione. 6 zatruta 12 lat temu przeleczona amputacyjnie ( z nieznanych powodów teraz okazało się że dentysta nie zdjął nawet dna komory) dwa kanały drożne jeden nie. Czy o te zeby warto walczyć. Czy jest szansa by je uratować. Lekarze nie bardzo chcą podjąć się leczenia 7( łącznie z endodonta) nie Rozumiem dlaczego. Czy na drugi dzień po ponownym otworzeniu 6 po tych 12 latach czyli teraz pierwszy raz kanały robione udało się dostać do dwóch czy to normalne że odczuwam tego zęba jest jakby tkliwy czuje to cały czas i że trzy razy mnie w nim tak lupnelo.czy to już zły znak że ząb jest do usunięcia i nie ma prawa pobolewac .

2.Mało prawdopodobne.
3.Można ; - rokowanie jest wątpliwe.
4.Bez oceny RTG ocena jest niemożliwa.
5.Prawdopodobnie leczenie jest skojarzone,skomplikowane,kosztowne i niepewne.
6.To źle rokuje.