Nawracające bóle odcinka lędźwiowego

witam Mam 26 lat. O kilku miesięcy mam nawracające bóle odcinka lędźwiowego. Raz trafiłam do szpitala, ponieważ nie byłam w stanie utrzymać się na nogach. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał leki zwiotczające mięśnie przy kręgosłupie i zalecił rehabilitacje. Pomogło na kilka tygodni. Dzisiaj od rana nie mogę poradzić sobie z bólem. Mam problem z schodzeniem, siadaniem czy staniem. Ból promieniuje jakby do brzucha i na biodra. Jaka może byc tego przyczyna i do jakiego specjalisty się udać?

Dzień dobry,

Promieniowanie bólu poza obszar kręgosłupa może świadczyć o ucisku na nerwy. Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz dodatkowe badania obrazowe (RTG, TK). Może się Pani udać do ortopedy, neurologa. Z postawioną diagnozą oraz wynikami badań dobrze byłoby skonsultować się z fizjoterapeutą, który pracuje terapią manualną.

Pozdrawiam serdecznie.