Nawracające problemy z trądzikiem

mam tradzik od 17 lat leczylam sie o roznych dermatologow i zawsze po jakims czasie wracal nie zdecyduje sie na terapi raccutanem prosze o pomoc

Witam! Trudno oceniać zaawansowanie zmian trądzikowych bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Jeśli jednak trądzik ma tendencję do nawrotów warto przeprowadzić pełną diagnostykę hormonalną (poziom testosteronu, kortyzolu, prolaktyny, DHEAS, FSH, LH). Być może Twoje problemy mają źródło właśnie w zaburzeniach gospodarki hormonalnej.