Nawracające ropnie skóry

dzień dobry mam 20 lat :( od 2 lat tworza mi sie ropnie przyjmuje leki i miałam czyszczone przez chirurga ciagle mi wracaja co moze byc tego skutkiem

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, skutkiem nie leczonych ropni może być rozprzestrzenienie się procesu zapalnego na głębiej położone tkanki, co w konsekwencji może doprowadzić do uogólnionego zakażenie organizmu i sepsy.

Witam. Nie napisała Pani gdzie te ropnie są zlokalizowane. Może wtedy coś więcej będę mógł powiedzieć. Czekam na uszczegółowienie pytania i sądzę iż coś wymyślimy ;)