Nawracające uczucie swędzenia skóry

Witam. Mam pytanie od jakiegoś czasu mam nawracające uczucie swędzenia skory w rożnych miejscach o rożnych porach. Jak zacznę drapać to swędzi bardziej. Skóra rownież stała sie jak by mniej "wytrzymała" drapniecie powoduje od razu czerwony ślad na skórze. Dodatkowo zazwyczaj rano na skorze w okolicach nadgarstka na wierzchniej stronie oraz pod pacha na tricepsie pojawiają sie czerwone okręgi z lekkim jaśniejszym przebarwieniem w środku. Co to może byc i jak sobie z tym poradzić?

Proszę udać się do dermatologa i/lub alergologa.
Rozważyć należy zaburzenia psychogenne, w tym wypadku wskazana konsultacja psychiatryczna.