Nawracające zapalenia uszu u 4-latka

nawracające zapalenia uszu-dziecko niecałe 4lata.czeka na 3-ci drenaż uszu,14 ostrych zapaleń uszu w jego życiu, wysięk prawie cały czas. Zaczyna się zwykle od kataru, który momentalnie przechodzi w zielony, ropny, nos zatkany że nic nie pomaga.Potem spada zwykle na uszy lub oskrzela.Przyjął od połowy maja 4 antybiotyki.Alergia testy wziewne i z krwi ujemne.Refluks I stopnia(rtg z kontrastem), wziął kilka szczep.odpor.2dziecko też problem z uchem.Pomocy, bo już nie wiem co robić ?Białystok

Drenaż nie jest metodą leczenia choroby a jej objawu.

Zatykają się trąbki słuchowe. Należy zbadać co jest przyczyną.

U dzieci często alergia powoduje znaczne obrzeki.
Proponuje szybką konsutlację z alergologiem. Wykluczanie pojedycznych pokarmów itd