Nawrót omamów słuchowych i wzrokowych

W dzieciństwie miałam omamy wzrokowe i słuchowe i znikło to w wieku 12 lat.. Ale niedawno nawróciło tyle, że teraz jest gorzej.. Często tego nie kontroluje i czasami mam problem z odróżnieniem co jest omamem a co nie.. Doszły też napady agresji.. Czasami się boję sama siebie i tego co wtedy robię.. Boję się o bliskie mi osoby, że mogę je skrzywdzić.. Czy ja oszalałam?? Czy jestem w stanie skrzywdzić osoby w moim otoczeniu?? Boję się..

Witam, to o czym Pani pisze brzmi niepokojąco. Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza psychiatry w celu ustalenia diagnozy i leczenia. To czy jest Pani w stanie skrzywdzić inne osoby w dużej mierze zależy od masywności omamów (rozumiem, że występuje w nich treść o charakterze skłaniającym do agresji) i kontroli impulsów. Jeśli jest tak, że objawy przybierają na sile w taki sposób, że obawia się Pani utraty kontroli nad sobą, proszę niezwłocznie wezwać karetkę pogotowia. Danuta Michalczyk