Nawyk powtarzania czynności, skoki ciśnienia oraz zawroty i ból głowy

Chłopak w wieku 18 lat. Od 2 lat mam dziwne nawyki robienia wszystkiego zazwyczaj od 2 razy do kilku . Są to zazwyczaj myśli o czym lub czynności (np. patrzenie w jakiś punkt po kilka razy). Od miesiąca mam objawy jakby lęku. Towarzyszą mu wysoki skok ciśnienia(180 na 110 tętno 155) ,zawroty i ból głowy, a także uczucie zapadania się i ciemność przed oczami,drżenie całego ciała, czerwona twarz i klatka piersiowa.Ze strony kardiologicznej i nefrologicznej jest wszystko dobrze to co może mi być?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Rozpoznane nerwicy jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz. Ponieważ nerwica jest chorobą o sposobie leczenia decyduje lekarz a nie psychoterapeuta.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Nerwica ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.