Nawykowe zaparcia u 16-miesięcznego dziecka

Witam! Moja 16- miesieczna corka cierpi na nawykowe zaparcia ale dzisiaj mija 6ty dzien jak nie wypróżnia się. Dałem Jej czopka z nitrogliceryna ale mineła godzina i dalej nic sie nie dzieje i martwie się. Wcześniej, kiedy zdarzyło mi się podać córce czopka, reakcja była niemal natychmiastowa. Czy to już pora żeby iść z moim skarbem do lekarza? Będę wdzięczny za podpowiedź od Specjalisty. Pozdrawiam / Dariusz

nalezy przyjrzec sie diecie dziecka, wiecej wody niegazowanej do picia, owocow, warzyw. Ograniczyc weglowodany.
mozna podawac doustne probiotyki, ale najlepiej jak pojdzie Pan z dzieckiem do swojego lekarza ktory zaproponuje konkretne rozwiazania