Negatywne testy ciążowe a problemy z wypróżnianiem

Od ostatniego stosunku minelo poltora miesaica gdzues mialam jedna miesiaczke spozniona 10dni druga trwala okolo 3dni. Robilam testy ciazowe wyszly negatywne mam powiekszony brzuch u dolu taki pasek mimo ze zwwsze bylam szczupla mam problem z wyproznianiem sie robie to z bolem... Robilam hcg wyszla negatywna. Co mi dolega? Nadal mysle czy to nie ciaza, nigdy wczsniej nie mialam fakich problemow. Martwie sie.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli beta hcg jest negatywna to ciążę można praktycznie wykluczyć. Aby móc coś więcej powiedzieć względem powiększenia obwodu brzucha konieczne jest badanie lekarskie. Proponuję udać się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie możliwość odpowiedniego pokierowania na ewentualną dalszą diagnostykę, czy to do badań dodatkowych czy też do odpowiedniego specjalisty. Jeżeli wcześniej nie było problemów z regularnością miesiączki, proszę najpierw udać się do ginekologa.