Nerwica lękowa a picie alkoholu

Witam!! przy nerwicy lękowej alkohol jest całkowicie do odstawienia??

Dzień dobry!

Tak, jest zalecana całkowita rezygnacja lub bardzo znaczące ograniczenie wszystkich substancji psychoaktywnych, w tym także alkoholu.

Pozdrawiam!

Częste spożywanie alkoholu pogłębia stany lękowe. Niewielkie ilości słabego alkoholu spożywane jedynie sporadycznie mogą być dopuszczalne, lecz należy to skonsultować z lekarzem. Przy zaburzeniach nerwicowych konieczne jest jednak przede wszystkim rzetelne i kompleksowe leczenie, a więc odpowiednia farmakoterapia administrowana przez lekarza psychiatrę oraz psychoterapia u wykwalifikowanego specjalisty.