Nerwica lękowa a wmawianie sobie obecności chorób

witam mam nerwice lekowa wmawiam sobie kazda choroba a czasami kicham i swedzi mnie nos i sciska w gardle i wmowilam sobie alergie i ze sie udusze boje sie zebym sie nie udusila prosze o odpowiedz dziekuje

Witam,

to musi być bardzo nieprzyjemny stan. Kiedy pisze Pani o nerwicy, to mam poczucie, że jest to diagnoza lekarza. Może chce Pani poza leczeniem skorzystać z psychoterapii, która pomoże Pani w poradzeniu sobie z tymi namnażającymi się objawami.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Objawy wynikające z lęku są niegroźne dla zdrowia i życia. Warto o tym pamiętać szczególnie wtedy, gdy pojawia się silny lęk. Zachęcam do przepracowania tego ze swoim psychoterapeuta lub (koniecznie!) do podjęcia psychoterapii jeśli jeszcze Pani w niej nie jest.