Czy to jest depresja czy nerwica lękową?

Witam . Opisze swojw objawy prosze o definicje czy jest to depresja czy nerwica lekowa czy inna dolegliwosc . Mianowicie miewam stany w ktorych nie pottafie sie odnalesc . Ciagle od 4 lat bola mnie plecy odcinek piersiowy dodatkowo mam uczucie spuchnietej szyji szumy w uszach bolesci glowy brak ochoty na współżycie miesiaczki nie regularne stwierdzone pcos . Czuje sie ciagle zle robi mi sie slabo kreci mi sie w glowie juz nie mam sil dzieje sie tak od 4 lat . Chciala bym wrocic do normalnosci . Boję sie lekow nawet paracetamolu nie wezme boje sie badan typu badanie laeyngologiczne zostalo odmowione przezemnie poniewaz lekaz chcial mi wsadzic rurkę do nosa . Lapie ataki paniki bez powodu ciagle sobie cos wmawiam . Badania jakie mialam dotychczas to krew ob hormony usg brzucha rtg klatki piersiowej gastroskopia tomograf kregoslupa . Wszedzie badanis wychodza ok apetyt w normie . Czy taki stan jest stanem depresyjnym czy podchodzi pod nerwice lękowe jak sobie z tym poradzic ? Dodam ze mieszkam w uk czy psychoterapnia przez internet jest skuteczna ?

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy, w tym ataki paniki
i lęk o własne zdrowie, mogą sugerować zaburzenia
lękowe, które często przyczyniają się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów psychicznych
i somatycznych.
Możliwe, że cierpi Pani na hipochondrię, która jest silnym
zaburzeniem nerwicowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do kolejnych objawów wywołujących lęk i niepokój.
Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać go
z czymś, co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać,
zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Psychoterapia przez internet może być równie efektywna
jak psychoterapia na żywo.
Skuteczność psychoterapii zależy nie tyle od nurtu i sposobu
jej prowadzenia, ile od systematyczności i zaangażowania
osoby zainteresowanej oraz od umiejętności terapeuty.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl