Nerwica lękowa i opis USG serca

Witam mam 29 lat jestem osobą cierpiąca na nerwicę lękowa ale dla pewności robiłam badanie USG serca by wykluczyć serce wszystko wyszło dobrze,tylko martwi mnie jeden opis :Zastawki mitralne-platki mitralne-platki nieco wiotkie/sladMR co to znaczy czy mam się niepokoić?Proszę o pomoc.

Witaj,
zostawiłabym zmartwienie lekarzowi diagnoście,bo wygląda na to,że sama sobie szukasz powodów niepokoju.Może przydałaby się praca terapeutyczna pod kątem roli objawów somatycznych w Pani życiu i zamiany ich na język emocji.Nie zajmuje się nimi kardiolog,ale psychoterapeuta może Pani pomóc.O skierowanie proponuję zwrócić się do obecnego lekarza.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie, nie sądzę aby miała Pani problem związany z sercem, ale decyzja w tym wypadku należy definitywnie do kardiologa u którego jak rozumiem Pani była?
Jednakże ma się Pani czym niepokoić - mianowicie nerwica lękowa to niebezpieczna choroba:

http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/

Radziłbym niezwłocznie spotkać się z psychoterapeutą. Pozdrawiam i życzę zdrowia