Duszności i osłabienie przy nerwicy lękowej

Witam,mam 29 jestem kobieta z nerwica lekwa.Bylam na badaniu uzg serca dla pewnosci,ze to nie serce jest powodem dusznosci,oslabienia,ucisku na klatce piersiowej.Wszystko wyszlo dobrze ,tylko jedno mnie martwi prosze o pomoc mam napisane :Zastawka mitralna-platki nieco wiotkie/slad MR co to znaczy?

Witam,
serce jest najbardziej czułe na wszelkie emocje,dlatego szybsze bicie/tetno/może powodować duszności od strony fizykalnej a od strony przezyciowej związane jest z lękiem i przygotowaniem do ucieczki od zagrożenia.Tak więc należałoby zidentyfikować ,co Pani przezywa,jako sytuację zagrażającą i albo pozwolić sobie na adekwatną wobec emocji reakcję /ucieczkę/,albo popatrzeć na owo zagrożenie z punktu widzenia osoby dorosłej,jaką jest Pani teraz i w ten sposób uwolnić się od nieaktualnych zachowań z okresu dzieciństwa,bo jak można przypuszczać,nadal się aktualizują,jako wyuczone sposoby reagowania.
Najlepiej zrobić to pod opieką specjalisty -psychoterapeuty.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza