Nerwica lękowa, mlekotok i podwyższona prolaktyna

Witam, Jestem kobietą, mam 22 lata, cierpię na nerwicę lekową, przyjmowałam przez trzy miesiące Seroxat, pojawił się mlekotok, leki odstawiłam, ale po miesiącu ich niebrania mlekotok nie ustąpił. Zrobiłam kilka dni temu wyniki krwi na poziom prolaktyny i jest ona podwyższona- 535.2 mlU/l, dodam, że dwa tygodnie przed zrobieniem badania odstawiłam tabletki antykoncepcyjne Yasmin,które przyjmowałam przez 6 dni. Nie wiem, czy w związku z powyższą sytuacją badać przyczynę podwyższonej prolaktyny?

Witam,
Sertalina wpływa na regulację poziomu dopaminy, której spadek z kolei powoduje podwyższenie poziomu prolaktyny, tak więc pojawienie się mlekotoku podczas leczenia jest zapewne związane z tym zjawiskiem. Jako, że mlekotok nie mija proponuje zgłosić się do lekarza endokrynologa oraz neurologa w celu zbadania czynności przysadki mózgowej.
Proponuje też, rozpoczęcie psychoterapii w kierunku leczenia nerwicy lękowej. Najlepsze efekty daje terapia w nurcie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam