Mleko w piersiach?

Witam, piszę znowu do Państwa o moim nietypowym problemie... mam mleko w piersiach :( Pojawia się ono po naciśnięciu na brodawkę. Zrobiłam badania prolaktyny i są w normie, robiłam także usg piersi i też jest wszystko w porządku. Więc co mi dolega? Moi lekarze nie wiedzą, poradźcie coś, proszę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Występują różne przyczyny mlekotoku. Najczęstsze to hiperprolaktyniemia czynnościowa i związana z gruczolakiem przysadki wydzielającym prolaktynę (prolaktinoma). Opisuje się przypadki mlekotoku w przebiegu przyjmowania niektórych leków (one jednak pośrednio zwiększają wydzielanie prolaktyny), u pacjentek po przebytym ciężkim urazie psychicznym, po operacjach klatki piersiowej i urazach w jej obrębie. Często niestety nie udaje się odnaleźć przyczyny mlekotoku. Często pierwszym postępowaniem w takim przypadku jest próbne zastosowanie leków zmniejszających wydzielanie prolaktyny, w niektórych przypadkach daje to korzystne efekty (mimo braku hiperprolaktynemii). Proponuję zgłosić się do endokrynologa w celu pogłębienia diagnostyki i wdrożenia miejmy nadzieję skutecznego leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.