Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, jak mogę przesunąć miesiączkę?

9 czerwca wyjeżdżam na urlop. Niestety wtedy też będę miała okres. Chciałabym go przesunąć o 10 dni. Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych wcale. Kiedy powinnam zacząć brać i przez ile. Dodaję, że miałoby to być jednorazowe zastosowanie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W przypadku kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, przesunięcie krwawienia nie stanowi problemu. Antykoncepcja i preparaty hormonalne nie powinny być jednak stosowane jednorazowo, tylko w celu przesunięcia miesiączki. Proszę bowiem pamiętać, że środki hormonalne mogą wywoływać liczne działania niepożądane, z zaburzeniami hormonalnymi, po ich odstawieniu włącznie. Ponadto, jednym z podstawowych objawów ubocznych są krwawienia śródcyklowe. Może się zatem okazać, że osiągnięcie zamierzonego celu jest po prostu niemożliwe. Proszę zatem skonsultować się ze swoim specjalistą ginekologiem, który oceni, czy może Pani podjąć takie ryzyko.