Nie w pełni wypełnione kanały zębowe

Witam. Kilka lat temu miałem kanałowo leczonego zęba. Po kilku latach część plomby wypadła i udałem się do stomatologa. Po zrobieniu zdjęcia RTG, okazało się, że kanały nie zostały w pełni wypełnione, a pod zębem występuje dość rozległy stan zapalny, jednak nie odczuwałem żadnego bólu. Stomatolog oczyścił kanały i zaaplikował antybiotyk. Po tygodniu pojawił się bardzo mocny ból. Na drugiej wizycie wymieniono antybiotyk, jednak ból nie ustępuje a opuchlizna zwiększa się.Czy ten ból jest normalny?

Magdalena StusiĹska

Być może ból jest związany z dostaniem się powietrza do miejsca w którym wcześniej była plomba. Proszę skonsultować się ze stomatologiem, może zaaplikować miejscowe leki przeciwbólowe.