Nie wzięłam tabletek z kolejnego opakowania. Wziąć je teraz czy zaczekać?

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne Y*** od kilku lat. Kolejne opakowanie powinnam rozpocząć w srode. Dziś jest sobota, czyli pominęłam 3 tabletki. Współżylam w piatek. Nie wiem, czy mam rozpocząć przyjmowanie tabletek czy poczekać do miesiączki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Bezpieczniej będzie poczekać do pierwszego dnia kolejnego cyklu (tj. do pierwszego dnia miesiączki). Proszę mieć świadomość, że piątkowy stosunek był niezabezpieczony i może skutkować ciążą.