Niechęć do pokarmów stałych u 9-miesięcznego dziecka

Witam. Mam 9cio miesiecznego syna który od miesiąca nie chce przyjmować pokarmów stałych. Czy przez swoją niechęć do tych pokarmów może nabawić się anemi?

Witam serdecznie,
A co je Pani dziecko? Może jakiś rodzaj pokarmu, jakiś produkt, który znajduje się w tych pokarmach uczula malca, dlatego odmawia jedzenia. Niemniej jednak proszę obserwować synka, a najlepiej udać się z nim do pediatry i przedstawić szczegółowo problem. Dziecko nie jedząc dostatecznej ilości pokarmu, może nabawić się anemii i innych niedoborów.