Niedobór lęukocytów i neutrocytów w morfologii krwi u 19-latki

Witam, dziś właśnie odebrałam morfologię. Zauważyłam niepokojący wynik: Leukocytów 3.8, gdzie norma to 4,0-11, oraz niedobór neutrocytów 1,7 przy normie 2,0. Reszta wyników jest w normie. Mam 18 lat wzrost 170 i wagę 51. Czy te wyniki to jakaś niebezpieczna sprawa?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie ma Pani żadnych niepokojących objawów, to podane wyniki są prawidłowe. Nie ma powodów do niepokoju. Pełny wynik morfologii proszę jednak skonsultować z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.