Niepokojące wyniki morfologii krwi u 19-latki

Witam, dziś odebrałam morfologie i jej wyniki mnie zaniepokoiły. Pozom leukocytów wyniósł 3,83 gdzie norma jest 4,00: poziom neutrocytów 1,85 gdzie norma to 2.00 i za mało limfocytów 1,44 gdzie norma to 1,5. Pół roku temu robiłam również morfologie i poziom leukocytów wyniósł 3,8 a neutrocytów 1,7 dwa lata temu poziom leukocytów wynosił 3,98 a limfocytów 1,31. W zeszłym tygodniu przeszłam antybiotyko terapie z powodu problmów z gardłem nie pomogło. mam 19 lat i waz 54 kg przy 172 cm. Ob = 2

 Karol KoĹakowski

Witam,

badanie morfologii krwi jest jedynie badaniem dodatkowym, które ma pomóc lekarzowi w postawieniu diagnozy i zaproponowaniu leczenia. Najważniejsze są objawy, które podaje pacjent. Więc jeśli nic Ci nie dolega, nie należy martwić się tymi wynikami, przy infekcjach wskaźniki krwinek białych mogą pójść zarówno w górę jak i w dół, w Twoim przypadku jest to nieznaczne odchylenie. Może to być spowodowane infekcją, ale też niewykluczone, że po prostu Twój organizm zawsze produkuje taką, a nie inną ilość danych krwinek i jest to zupełnie normalne i wystarczające (co potwierdzają poprzednie wyniki Twoich badań).

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki nie wydają się wskazywać na żadne nieprawidłowości. Proszę pamiętać, że nie każde odchylenie od normy jest wynikiem patologii.