Niedobór witaminy D i wybór suplementacji dla dziecka

Witam. Mojemu synkowi pediatra zapisała vigantoletten 1000 na niedobór wit D (8,4 gdzie norma jest od 30),poniewaz mój synek (5lat) nie potrafi jeszcze połknąć tych tabletek poprosiłam o zamiane na jakies krople, lekarka nie wiedziała zbytnio jakie przepisac,wyszukała w komputerze VitaD 1000 krople i takie zakupiłam,ale dopiero po 5 dniach zorientowałam sie,ze to suplement,a nie lek. Czy moge bezpiecznie te krople stosowac czy lepiej poprosić o zamiane np. na devikap,który polecono mi w aptece?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę poprosić pediatrę o Devikap. Suplementy są bezpieczne, ale lepiej zastosować preparat zarejestrowany jako lek. Prosze też dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu.