Czy ta dawka witaminy D jest bezpieczna?

Mam niedobór wit. D oraz żelaza. Dostałam tabletki z wit D które się bierze raz w miesiącu.Zawierają 25.000 IE. Mieszkam w Holandii i takie dostałam. Trochę boje się przyjąć takiej dawki i mam pytanie czy zamiast tej tabletki to mogę brać Codzinnie łyżeczkę tranu który zawiera 600 IU. Czy po braniu tranu Moller podwyższy mi się tran. Jeśli tak to po jakim czasie i czy jednak lepiej wziąć tabletkę przepisana przez lekarkę której zbytnio nie ufam i ta dawka jest spora i wiele efektów ubocznych mnie odstraszają.

Nie podała Pani przyczyny zapisania leku. Skoro lekarka podjęła taką decyzję, musiał mieć ku temu podstawy.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl