Niedoczynność tarczycy a poziom glukozy we krwi

Witam , mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Wykonałam krzywą cukrową i insulinową i otrzymałam następujące wyniki: glukoza na czczo : 5.08, po godz. 6.59, po 2 godz. 5.35, insulina na czczo : 5.83, po godz. 66.64, po 2 godz. 39.62. Czy te wyniki są w normie , czy jest to już hiperinsulinemia?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania norm insuliny na czczo obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Co do badań poziomu glukozy to wyniki są w normie. Bez poznania dokładnej historii medycznej ciężko jest coś więcej powiedzieć. Konieczne jest np. poznanie z jakiego powodu były wykonywane powyższe badania. Co do wzrostu insulinemii w pierwszej godzinie przyjmuje się iż kilkukrotnie wydzielanie insuliny rośnie. Konieczne jest także przeanalizowanie czy badanie było wykonane prawidłowo.