Badania hormonalne a podejrzenie PCOS

Witam, lekarz podejrzewa u mnie PCO prosiłabym o analizę wyników, ponieważ wizytę u endokrynologa mam dopiero za jakiś czas, a jestem bardzo ciekawa. Badania były wykonywane w 4 dniu cyklu. 1 Tarczyca TSH3 4,30mlU/l ATG 12,62lU/ml ATPO 7,8U/ml 2 Hormony LH 7,9mUl/ml Progesteron 1,15ng/ml PRL-prolektyna 362,40mlU/l Estradiol 36,04pg/ml 3 Krzywa glukozy Glukoza na czczo 92mg/dl Glukoza po 2 godz 70mg/dl Insulina na czczo 11,4ulU/ml Lnsulina po 2godz 34,0ulU/ml

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Proponuje udać się do lekarza zlecającego powyższe badania. do rozpoznania PCOS nie są konieczne badania laboratoryjne. Proponuje udać się do lekarza ginekologa.