Niedoczynność tarczycy a szanse na urodzenie zdrowego dziecka

Witam.Mam 22 lata i od około 6lat leczę się na niedoczynność tarczycy.W chwili obecnej przyjmuję letrox 100,a moje wyniki są w normie.Chciałabym założyć rodzinę,ale mam obawy czy i jak niedoczynność tarczycy(w tym przypadku leczona) może wpłynąć na rozwój płodu oraz dziecka.Jakie są szanse na to,że dziecko urodzi się całkowicie zdrowe?Moja siostra urodziła zdrową córeczkę 7lat temu,ale lekarze bardzo ją straszyli.Chciałabym wiedzieć na jakie ewentualne powikłania musze być gotowa.Pozdrawiam.

Piotr Pilarski

Na pewno ciąża taka wymaga większej uwagi i częstszych pomiarów TSH. Nie można dopuścić do niedoboru hormonów tarczycy gdyż to jest najbardziej niebezpieczne i może spowodować poronienie. Sugeruję poinformować swojego endokrynologach o chęci posiadania dziecka. Jeśli poziom hormonów będzie prawidłowy to nic dziecku nie grozi.

Pozdrawiam.