Niedoczynność tarczycy i brak apetytu u 5-latka

Chłopiec 5 lat, zdiagn. niedocz. tarczycy, nie rośnie, nie ma apetytu nie przybiera na wadze pod opieką endokr. wizyta za 2 tyg. (waga chłopca 15,5 kg).Wzrost poniżej 3 cent. TSH spadło do 5,87,wzrost ft4-1,87,wzrost ft3 -6,35. PLT 486 (norma wyn 150-400), RDW-SD obniżone 33,7 ,MPV 8,4 (no 9-13), Rozmaz mikr. Podzielone: 54%, Limfocyty 42%,Monocyty 4%.Dziecko przyjmuje Euthyrox 25 dawka 1,5 tabl. dziennie. 10dni wcześniej Przyjmowal Klacid(angina).Inne wyniki w normie.Jak interpret.wyniki?

Witam serdecznie.
Wyniki badań wskazują na niedoczynność tarczycy, która ma tendencje do powolnej normalizacji. Jest to dobra wiadomość, gdyż proces leczenia niedoczynności tarczycy musi być rozciągnięty w czasie. Decyzja odnośnie ewentualnego zwiększania dawki zależy od lekarza prowadzącego i uzależniona jest od wyników poprzednich badań i dynamiki rozwoju choroby. Jeśli chodzi zaś o wyniki morfologii krwi to podwyższony poziom płytek krwi i granulocytów podzielonych najprawdopodobniej związany jest z przebytą w ostatnim okresie infekcją. Wyniki powinny znormalizować się w ciągu kilku tygodni.