Niedoczynność tarczycy i spadek wagi ciała

Mam problem z niedoczynoscia tarczycy i nie umiem sy poradzić z spadkiem swej wagi gzie przy wzroście 165cm waze 103kg,i waga jest chwiejna,biorę eurytox150mg Staram się być aktywną ,i utrzymuję diete lecz ciągle stoję w miejscu .Bardzo prosze o pomoc w jakim kierunku muszę się zabserwować zzeby znalesc przyczyne mego problemu.Dodam ze ta waga się utrzymuje od prawie 4 lat po porodzie ,pred porodem wazyłam najwięcej 80kg,zaś przeważnie 67kg i chcialabym znów powrócić do dawnej figury mam 31 lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niedoczynność tarczycy jak najbardziej może być przyczyną wzrostu masy ciała. Jeśli jednak wyniki są prawidłowe, tj. schorzenie jest prawidłowe leczone, masa ciała powinna wrócić do normy. W Pani przypadku niedoczynność tarczycy najpewniej nie jest przyczyną otyłości. W celu redukcji masy ciała powinna Pani zmodyfikować dietę oraz regularnie ćwiczyć. Jeśli próbowała Pani samodzielnie schudnąć, a nie było efektów, warto pomyśleć o pomocy dietetyka.