Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 3 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy odpowiednia dawka leku może doprowadzić do utraty wagi?

Czy po dobraniu odpowiedniej dawki leku na niedoczynność tarczycy jest możliwość utraty wagi? Na niedoczynność tarczycy choruje od około 5 lat, w tym czasie brałam euthyrox rozpoczynając od dawki 50mg.Od lipca stopniowo miałam wprowadzany Letrox zamiast Euthyrox. W tej chwili od października jestem na letrox 100mg,a od stycznia mam 125mg. Waga spadła około 4kg. Dodam, że mam spora otyłość, przy wzroście 172 cm ważyłam 103kg,w tej chwili ważę 99kg. Nie sprawdzałam tsh od grudnia więc nie wiem o ile poziom tarczycy spadł. Z ciekawości czy dobrze dobrany lek mógł ruszyć moja wagę? W najbliższych dniach rozpoczynam dietę sporządzona przez dietetyka, ale nie chciałabym przegapić jakis alarmujących sygnałów.
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Chusta lekarska - opatrywanie genitaliów

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć genitalia za pomocy trójkątnej chusty.

Leki na niedoczynność tarczycy mogą sprzyjać utracie masy ciała, ponieważ wpływają na metabolizm. Jednak kluczowa jest dobrze zbilansowana dieta.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy