Wynik badań TSH i nagły wzrost wagi

Witam Mam 24 lata, 165cm wzrostu, 80kg wagi (ostatnio znacznie przytyłam), podczas ostatnich badań moje TSH wyniosło 3,5. Czy to powód do niepokoju i konieczność wykonania jakiś dalszych badań? Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik badania TSH mieści się w granicach normy. Najprawdopodobniej należy poszukać innej przyczyny wzrostu masy ciała niż niedoczynność tarczycy. Proponuję konsultację z lekarzem prowadzącym.