Spadek wagi po porodzie a problemy z tarczycą

Witam mam 19 lat i 2 miesiące temu urodziłam synka przed ciążą ważyłam 66kg lub 67kg i w ciązy tez po porodzie moja waga spadla do 57kg i spada mam 165cm wzrostu czy to może znaczyć że coś jest z tarczycą prosze o szybką odpowieć :)

Witam serdecznie,

Szybki spadek wagi może mieć podłoże hormonalne i być związane z nadczynnością tarczycy. może mieć Pani również zaburzenia cukru. Proszę jak najszybciej skontaktować się z lekarzem internistą, który da Pani skierowanie na dalsze badania.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam,
czy w ciązy miała Pani kontrolowane poziomy hormonów tarczycy? Czy wartości były w normie? Jeżeli tak to może powodem takiego spadku było to, że przed ciążą miała Pani niewielką nadwagę, a teraz, jak Pani karmi, niestety dieta jest ubogokaloryczna i dlatego jest taki gwałtowny spadek masy ciała. Ja proponuję zastanowić się nad tym co Pani je i w jakich ilościach i ewentualnie wykonać kontrolne badania, w tym także poziomy hormonów tarczycy.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam! Tak, moze miec to powiazanie. Koniecznie prosze udac sie do lekarza i zrobic wszystkie badania. Pozdrawiam, Kamila Ziemann