Przyczyny utraty wagi

Witam! Mam pytanie. Jestem nastolatką, mam około 164cm wzrostu i jeszcze w zeszłym roku ważyłam 57kg. Niestety w ciągu 8 miesięcy moja waga znacznie spadła. Nie stosowałam diety. Jem regularne posiłki. Waga wciąż spada. Czym może być to spowodowane i jak temu zapobiec?

Witam,

powinnaś jak najszybciej zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego. Jeśli w ostatnim czasie nie zmieniałaś sposobu jedzenia, nie odchudzasz się, nie masz regularnych wymiotów czy biegunek a także nie przybyło Ci aktywności fizycznej, należy sprawdzić Twój stan zdrowia.
Opowiedz lekarzowi o swoim problemie, tez z pewnoscią skieruje Cię na właściwe badania.

Pozdrawiam, życząc zdrowia! Justyna Siwiela

Witam serdecznie,

Nakłaniam na jak najszybszą wizytę u lekarza pierwszego kontaktu który powinien dać Pani skierowanie na badania krwi, cukier i TSH. Szybki spadek wagi wiąże się najczęściej z nadczynnością tarczycy.
Jeżeli nie zmieniła Pani diety przyczyn należy szukać w zaburzeniach hormonalnych lub poziomu cukru.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk