Co może być przyczyną nagłego spadku wagi?

Witam. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Mam 20 lat w ciągu ostatniego miesiąca bardzo schudłam mimo że nie stosuję diety i ćwiczeń jedynne co mogło się przyczynić do spadku wagi to duży stres. Przez ostatni rok moją waga mieściła się w granicach 54kg -57kg. W grudniu 2018 roku ważyłam około 55kg przy 170cm wzrostu. Teraz waże nie całe 47 kg. Mam delikatnie zawyżony wynik TSH przez co zażywam Euthyrox 25 od 2 lat. Spóźnia mi się mięsiączka 2 tydzień. Jaki móże być powód braku miesiączki skoro występowała regularnie od 3 lat?

Witam serdecznie,
myślę, że zadając to pytanie sama Pani na nie odpowiedziała. Przyczyną spadku wagi i zaniku miesiączki może być stres. Nie mniej jednak proszę udać się do lekarza i wykonać badania krwi oraz cukru.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk